Imeline vanaema Aime Edasi – Uudised ja teated – Lääne Maavalitsus

Üks ühtekokku kümnest tänavusest Eestimaa imelisest vanavanemast on Aime Edasi. Igal aastal hingedepäeval VENÜ Vanavanemate Fondi poolt välja antav tiitel antakse lugupidamist väärivatele vanavanematele, kes lisaks vanaema-vanaisa rollile panustavad ka kohaliku kogukonna tegemistesse. Aime Edasi kandidatuuri esitas Lääne maavalitsus. 

Aime Edasit kutsuvad tema lapsed, lapselapsed ja lapselapselapsed hellitavalt Mummiks. Ta on panustanud järeltulevatesse põlvedesse sajaprotsendiliselt oma aega, energiat ja hoolt. Mummi on lastega alati midagi põnevat korda saatnud – teinud näputööd, küpsetanud, lavastanud lühietendusi või roninud õunapuu otsa õunu sööma. Minia Solveig Edasi sõnul on Mummil oskuslikult käes kõik PR võtted ja nii mõnedki plahvatusohtlikud situatsioonid on tänu temale eos ilusasti ära sillutatud.

Aime Edasi oli aastaid Haapsalu Kutsehariduskeskuses käsitöö erialal kudumise õpetaja. Ka täna koolitab ta käsitööhuvilisi kursuste raames.

Ta on mitukümmend aastat kudunud kuulsaid Haapsalu salle ja olnud ka Haapsalu käsitööseltsi taassünni juures. Mummi on raamatu „Haapsalu sall” ja „Haapsalu rätt” kaasautor. Haapsalu Pitsikeskuses on Aime Edasil olnud mitu isikunäitus.

Lisaks Aime Edasile esitas Lääne maavalitsus VENÜ-le veel 2 vanaema ja 1 vanaisa kandidatuuri.

Imeliste Vanavanemate austamisüritus toimub neljapäeval, 3. novembril kell 12.00 Vanurite Eneseabi- ja Nõustamisühingu (VENÜ) päevakeskuses Kadriorus. Tunnustusürituse raames toimub kontsert, pildistamine, kohvilaud ja vestlusring.

Foto Anu Pink (Saara kirjastus)

 

Allikas: Imeline vanaema Aime Edasi – Uudised ja teated – Lääne Maavalitsus