Haapsalu komando tähistab 150. sünnipäeva – Lääne Elu

Haapsalu Tuletõrjeselts aastal 1913. Foto: Erakogu

09.11.2018 saab Haapsalu tuletõrje 150. aastaseks.

Selle tähistamiseks toimub Haapsalu kultuurimajas pidulik aktus koos Läänemaa päästjate tänuüritusega. „Soovime sel väärikal tähtpäeval tunnustada ja tänada kõiki, kes panustavad kohaliku elu turvalisusesse,“ ütles Läänemaa päästepiirkonna juhataja Hannes Aasma. „Ootame Haapsalu tuletõrje 150. juubelit tähistama Läänemaa riiklike ja vabatahtlike komandode esindajaid, endise Haapsalu tuletõrjeühingu töötajaid, kohalike omavalituste esindajaid ja paljusid teisi koostööpartnereid.“

Hommikul süüdatakse küünlad Haapsalu metsakalmistul asuva hukkunud tuletõrjujatele pühendatud monumendi juures ning kell 17.30 algaval aktusel tänatakse häid koostööpartnereid ja töötajaid tänukirjade ning Haapsalu komando meenemärgiga.

1868. aastal toimunud järjekordse suurema tulekahju järel asutatud Haapsalu Tuletõrje Ühing on üks nendest ühingutest, mis loodi ka tänapäeval kehtiva põhjuse tõttu – luua inimestele turvalisust ja arendada ohutuskultuuri. Päästeameti ambitsioonika eesmärgi, Eesti sama turvaliseks kui Põhjamaad, suunas saame minna nii nagu tegid seda meie eelkäijad – vaid koostöös.

Allikas: Haapsalu komando tähistab homme 150. sünnipäeva – Lääne Elu